Kategorie
Uncategorized

Damskie stylizacje klasyczne

Klasyczna biała koszula , w parze z podstawowym białym t-shirtem są fundamentami damskiej szafy. Mnóstwo pań nie wyobraża sobie swoich stylizacji bez ich wkładu. Dzięki wysokogatunkowym tkaninom służą przez lata i sprawdzą się w niejednej stylizacji. Ich zalety są wybitnie funkcjonalne i sprawdzą się w różnych sytuacjach. Rzućmy okiem na tych fenomenalnych ambasadorów damskiego stylu business oraz casual.

            Pierwotnie koszula damska była noszona pod sukniami jako warstwa bieliźniana. Minęło wiele czasu zanim zaakceptowano używanie jej jako wyeksponowanej warstwy. Ważną rolę w modzie damskiej odegrały ruchy emancypacyjne. Panie, które nagle stały się głowami rodzin zostały zmuszone do walki o ich byt. Podejmując pracę, zaczęły nosić także męskie uniformy. Z powodu trudnej sytuacji przerabiały je dostosowując do swoich kobiecych sylwetek. To wtedy upowszechnił się widok kobiet w spodniach i koszulach. Stały się symbolem pracy u podstaw oraz wielkich zmian. Także wtedy panie mogły uwolnić się nie tylko od ucisku gorsetu, ale także od nierówności społecznej. Ówczesne gazety udowadniają jak dynamicznie zmieniała się moda damska, w której zaczęto iść na wiele kompromisów.

            Przyglądając się dzisiejszym kolekcjom wielkich projektantów można uznać, że moda damska nie ma granic. W obecnych czasach każda kobieta może wyrażać swoją osobowość oraz poglądy przez modę. Dostępne ubiory pozwalają na stworzenie różnych zestawów, które sprawdzą się w każdych okolicznościach. Zasadniczym elementem mody damskiej jest biała koszula. Adaptowana do kobiecej sylwetki jest wyrazem czystej elegancji. Każda kobieta powinna mieć swój idealny egzemplarz w szafie, bo dzięki niemu ma  niezliczone możliwości. Koszula z wysokiej jakości bawełny sprawdzi się jako baza dla klasycznej garsonki biurowej. Połączona z bardziej fantazyjną spódnicą midi będzie duetem idealnym. Panie mogą pozwolić sobie na bardziej ekstrawaganckie i nadające świeżości kroje. Warto postawić na ozdobne balonowe rękawy czy wytworne żaboty. Współczesne interpretacje białej koszuli to także  minimalistyczne modele oversize. Mając to na uwadze, nie trudno zauważyć więc uniwersalność białej damskiej koszuli.

            Panie, które wciąż poszukują swoich idealnych białych koszul zapraszamy do skorzystania z cieszących się uznaniem propozycji marki Lavard. Wśród bestsellerów marki znaleźć można modele o najwyższej jakości thanin oraz niesztampowych krojach. To one dadzą początek stylizacjom, które zachwycą najbardziej wymagające gusta. Zapraszamy do odświeżenia swojej szafy korzystając z klasycznych modeli marki Lavard.